Iris Pemen

BR sponsert Iris Pemen - Eventing Amazone

Iris Pemen is geboren op 16 februari 1986. Op haar zevende is Iris, via Jan van Beek, in aanraking gekomen met de paardensport. In eerste instantie is Iris begonnen met dressuur en springen, maar uiteindelijk is ze zich gaan richten op de crosscountry. Tijdens haar ponytijd heeft ze tevens meegedraaid met de Nederlandse selectie voor de Eventing.
Op haar zestiende heeft Iris de overstap naar de paarden gemaakt. Momenteel heeft Iris de beschikking over de twaalf jarige merrie Roosje Embregts, die ze uitbrengt op drie sterren niveau. Daarnaast heeft ze de negen jarige Acroliance Embregts, waarmee ze in 2007 succesvol het WK jonge paarden zesjarigen in Le Lion d'Angers (Frankrijk) heeft gereden. Verder heeft Iris twee zeven jarige paarden, namelijk Wieziewie Embregts en Del Piero van het Vlasmeer.
Het ultieme doel van Iris is deelname aan de Olympische Spelen. Ze richt zich de komende jaren dan ook op de Olympische Spelen in Londen in 2012.
Laatste nieuws: Met Wiezie Wie en Acroliance nam Iris begin juni deel aan de CCI* in Houghton Hall. Voor haar paard Wiezie Wie was het haar internationale debuut. Ze behaalde de 6e plaats.